Folklorní studio Buchlovice
Tady néni nic,
půjdem do Rudic.
Jede šohaj hore do kopečka,
drží v ruce bič.

Umřeli nám strýc,
nenechali nic,
Nenechali enom starý kožuch,
bude nám v něm hic.

Tady néni nic,
my jsme z Buchlovic!Folklorní studio Buchlovice


news Aktualita: NAPSALI O NÁS:

Přidáno: 25.10.2016

news Aktualita: Páteční vernisáž se vydařila!

Přidáno: 23.10.2016

news Pozvánka: VÝSTAVA K VÝROČÍ A KŘEST KNÍŽKY PÍSNĚ A TANCE Z BUCHLOVIC S DOPROVODNÝM CD
Zobrazit pozvánku
Přidáno: 14.10.2016
Datum konání: 21.10.2016

news Aktualita: TISK LÁTKY NA TIŠTĚNKU

Chceme nechat dotisknout látku na tištěnku (černou se žlutýma puntíkama). Protože je potřeba tisknout vždy větší množství, tak jsme se rozhodli nabídnout to i mimosouborovým zájemcům. Kdo má zájem, napište nám email nebo kontaktujte Simonu Dvouletou. Cena za 1m natištěné látky je 390,-. Každý zájemce bude muset zaplatit zálohu (její výše bude určena dle objednávaného množství).
Přidáno: 14.10.2016

news Aktualita: Vzpomínka na Kosecké ...

Přidáno: 21.09.2016

news Pozvánka: MORAVSKÉ CHODNÍČKY NAPAJEDLA 2.část
Zobrazit pozvánku
Přidáno: 28.07.2016
Datum konání: 12.08.2016

news Pozvánka: MORAVSKÉ CHODNÍČKY NAPAJEDLA
Zobrazit pozvánku
Přidáno: 28.07.2016
Datum konání: 12.08.2016

news Aktualita: SLAVNOSTI VÍNA V UHERSKÉM HRADIŠTI

Na Slavnostech vína si nás užijete víc než dost :-) Budeme účinkovat v pátečním zahajovacím pořadu zobrazit , v sobotu si budete moct zazpívat s naším mužským sborem ve Františkánském klášteře a navíc Slavnosti v neděli uzavřeme reprízou Slovácké odyssey zobrazit . Už se na vás těšíme!
Přidáno: 27.07.2016

news Aktualita: UŽ JSME TAM!

Teda teprve budeme! Kde? No přece ve Strážnici! zobrazit Přijďte, bude veselo!
Přidáno: 16.06.2016

news Aktualita: XXI. Písně kosecké se konají!!!

Přestalo pršet a Kosecké jsou v plném proudu!!!
Přidáno: 29.05.2016

news Aktualita

Tak jsme se konečně dostali k tomu, abychom přidali na náš web fotogalerii z premiérového pořadu Slovácká odyssea. Fotky od atelieru Mlýnkovi najdete v sekci "Kronika" zobrazit
Přidáno: 15.05.2016

news Pozvánka: XXI. Písně kosecké
Zobrazit pozvánku
Přidáno: 04.05.2016
Datum konání: 29.05.2016

news Aktualita: Den vína 2016 - NAPSALI O NÁS

Přidáno: 25.04.2016

news Pozvánka: Beseda Pod májú
Zobrazit pozvánku
Přidáno: 25.04.2016
Datum konání: 29.04.2016

news Aktualita: KOŠTBUS - JÍZDNÍ ŘÁD

Doprava koštbusem z UH a Buchlovic ZDARMA!!! Buchlovice náměstí - hrad: 13:15 (před začátkem konference, navazuje na linkový spoj z UH do Buchlovic), 15:15. UH "Pod kaštany"- hrad: 15:15 (pokud bude více zájemců, než je kapacita busu, tak se autobus z hradu vrátí a pojede ještě jednou). Hrad - Buchlovice - UH: 19:00, 20:00, 21:00.
Přidáno: 18.04.2016

news Aktualita: Den vína 2016 - výsledky degustace

Vážení přátelé, milovníci nejlepších vín, přinášíme Vám výsledky z dnešní degustace vína. Kompletní výsledky degustace: zobrazit , šampioni výstavy: zobrazit a statistika: zobrazit , těšíme se na Vás při návštěve letošního Dne vína - POZOR LETOS OPĚT NA HRADĚ BUCHLOVĚ - pozvánka: zobrazit
Přidáno: 17.04.2016

news Aktualita: Den vína 2016 - ÚČEL DOBROČINNÉ AUKCE ŠAMPIONŮ A VZÁCNÝCH VÍN

AUKCE PRO RADKA A VOJTU Radek a Vojta Třískovi jsou dvojčata, která se narodila před dvanácti lety. Kluci přišli na svět už v 6. měsíci těhotenství a odtud se odvíjí spousta jejich zdravotních problémů. Mamince Zdeňce se tím okamžikem změnil celý život. Musela se vyrovnat se ztrátou partnera, který novou situaci neunesl a odešel. Musela se také vzdát kariéry i veškerého osobního života. „Beru to tak, jak to je. Stala jsem se mámou, tak co už nabrečím. Beru to jako osud.“ Lehké to určitě nemá - Radek prodělal mnoho operací, nechodí, je nevidomý a trpí epilepsií. Na pomoc je odkázaný čtyřiadvacet hodin denně s veškerou sebeobsluhou. Jeho velkou radostí je poslouchání muziky a pohádek. Vojta je na tom o mnoho lépe – je sice tupozraký a obtížně se pohybuje, ale za doprovodu asistentky zvládá navštěvovat ZŠ v Polešovicích. Právě teď má velký sen naučit se jezdit na kole. Výtěžek z aukce by maminka ráda věnovala na vybudování rampy nebo pořízení pomocného zařízení k přepravě svého syna do kočárku či auta. „Radek dnes má 30 kg. Nikdo si nedovede představit, jak je to náročné nosit ho neustále v náručí. Bojím se, jak to budu zvládat fyzicky za rok, dva, za několik let“… Děkujeme Vám všem, že přijdete vydražit některý z raritních vzorků nabízených v aukci na letošním Dni vína a tím podpořit Radka s Vojtou. ZAČÁTEK AUKCE JE V 18.00.
Přidáno: 17.04.2016

news Pozvánka: Den vína 2016
Zobrazit pozvánku
Přidáno: 15.04.2016
Datum konání: 23.04.2016

news Aktualita: co je DEN VÍNA ...

DEN VÍNA v Buchlovicích již řadu let obohacuje milovníky vína a zájemce o kvalitní zábavu. Akce je ojedinělá nejen historickým prostředím, ale zejména z toho důvodu, že pořadatelé nechtějí kopírovat místní výstavy vín a vybírají skupinu příbuzných odrůd vín. Specifikou buchlovické výstavy je porovnání úrovně vín malopěstitelů s velkými výrobci vína a široký záběr sbíraných vzorků (Morava, Čechy, Slovensko). Samotný košt se koná v krásných prostorách hradního sklepení mimo průvodcovské trasy. Vysoká úroveň výstavy vína nevznikla náhodou - odbornost degustátorů a kvalitní úroveň degustace v minulých letech garantovali významní odborníci vinařství jako např.– Prof. Vilém Kraus, Ing. Miloš Michlovský, či Prof. Fedor Malík ze Slovenska. Jako první v širokém okolí jsme využili stobodového systému hodnocení. DEN VÍNA bystří vjemy nejen koštováním vůní a chutí vín, ale obohatí návštěvníka o intelektuální zážitky při literárně odlehčené KONFERENCI na téma: Víno a …… tentokráte VÍNO a tělo. Přednáší známé osobnosti kulturní, vědecké i církevní oblasti, které dokážou posluchače zaujmout i pobavit. Kdo má rád adrenalin a vzrušení, zcela jistě v průběhu koštu vína navštíví AUKCI vzácných vzorků vín a šampionů výstavy, jejíž výtěžek putuje na dobročinné účely. Není bez zajímavosti, že celkový obnos z aukcí pořádaných v minulých letech, přinesl potřebným již více jak čtvrtmilionu korun. A samozřejmě je pro návštěvníky připraveno propojení vína a folklóru v moravském pojetí s písničkou a výbornou cimbálovou muzikou. V tomto jedinečném spojení krásných prostor, zábavných přednášek, vzájemné pomoci spolu s vynikajícími víny, jistě najde návštěvník pobavení, poučení i zajímavé vjemy.
Přidáno: 15.04.2016

news Aktualita: NENECHTE SI UJÍT PŘÍPITEK NA HRADNÍ VĚŽI !!!

Novinkou a velkým lákadlem letošního Dne vína bude možnost přípitku přímo na rozhledně hradu Buchlova. Příštý sobotu 23.4. se otevřou brány hradu všem milovníkům vína i humoru. Víno a tělo - téma literárně odlehčené konference - totiž jistě inspirovalo přednášející k řadě vtipných příspěvků. Těšíme se na vás!
Přidáno: 12.04.2016


Folklorní studio Buchlovice: info@fsbuchlovice.cz
Technická podpora: podpora@skubnik.cz